ישראל רבינוביץ « The Jerusalem Artists House - בית האמנים בירושלים


ישראל רבינוביץ



1954                נולד בישראל

1981 – 1977    לימודים ב”בצלאל”,ירושלים. קבלת B.F.A

1987,1989       לימודים באקדמיה “בררה” מילנו,איטליה

1996                קבלת אקויולנט ל-M.A. , משרד החינוך והתרבות,ישראל

1996 ואילך       הקמה ורכוז המסלול לפיסול במכללה האקדמית להוראה ע”ש קיי, באר שבע

2003 ואילך       הפקה ועיצוב טקסי יום הזיכרון לשואה (טקסים אינטראקטיביים בשילוב הקהל), בארץ ובחו”ל

2006 ואילך       אוצרות מרחבית במכללה האקדמית להוראה ע”ש קיי, באר שבע

2007-8             לימוד ניהול אקדמי פדגוגי במכון מופ”ת, תל אביב

 

פרוייקטים אמנותיים – חברתיים

1985                “נגד הכיבוש”, תערוכה משותפת,ישראלית-פלשתינאית.

1991                “שיר ירושלים”, הצגת יצירה משותפת שנעשתה יחד עם האמן הפלשתינאי סלימן

                        מנסור, בתערוכת “אקספו”, סביליה, ספרד.

1992                “מאותה אדמה”. תערוכה משותפת שהוצגה יחד עם האמן סלימן מנסור, שטוקהולם, שבדיה.

1992                “מסביב לחומה”, אצירת תערוכה ישראלית-פלשתינאית עבור “אמנות לעם”.    בתערוכה הציגו 12 אמנים ירושלמים,ישראלים ופלשתינאים,המציירים את עירם.

1993                “חמש אבנים”, אצירת תערוכה יהודית-בדווית עבור “אמנות לעם”.

1994                “מרקם מקומי”, עזרה בארגון והשתתפות בתערוכה ישראלית-פלשתינאית  שהוצגה

                        בארץ ובבריסל,בלגיה.

 1994               “נקודת מפגש”, תיעוד היצירה והעבודה המשותפת עם האמן סלימן מנסור בסרט

נקודת מפגש(בהפקת שירות הסרטים הישראלי).

1995                “ללא כותרת”, תערוכה משותפת יחד עם האמן סלימן מנסור ושני אמנים נורבגיים

                        אשר הוצגה במרכז תרבות צרפת,ירושלים המזרחית.

1996                “חמסה וחמישה”, תיעוד העבודה המשותפת עם האמן סלימן מנסור בתוכנית

הטלויזיה “חמסה וחמישה”.

1997                “משוכות צבר”, יצירת והפעלת סדנא משותפת לבני נוער ,יהודים וערבים,ממעלות ומתרשיחא.

בסדנא עסקו בני הנוער בהגדרות של טריטוריה וזהות דרך שימוש באדמה וזאת ע”י ציור בעזרת טביעות אצבעות הטבולות באדמה.

הציורים הוצגו במעלות וב תרשיחא, מוזיאון ישראל, גלריה קלישר,כנסת ישראל,מוזיאון הטבע-פריס,ווימאר-גרמניה,בוסטון-ארה”ב.

1997                “אבן פינה”, סדנת יצירה עם ילדי הכפר הערבי ה”לא מוכר” עין-חוד. בסדנה עסקו הילדים בהגדרת הבית והשייכות למקום,אל מול תחושת התלישות והארעיות.

סיום הסדנה והצגת תוצריה נערכו במקביל לאירועי פתיחת הביאנלה לפיסול בעין הוד.

                        סרט וידאו על הפרוייקט שולב במסגרת תערוכת “קדימה” במוזיאון ישראל.

1997                “דרך חברון”, עבודה משותפת עם משפחת ‘אל-פחורי’ מחברון(משפחה העוסקת מזה כ-750 שנה  ביצורם של כלי חרס מאדמת המקום).העבודה עסקה בנושא של שילוב סיפורי עם (פלשתינאיים) דרך הסיפורים האישיים והמשפחתיים לאורך השנים ועד לימינו אלה.

ציורי ילדי המשפחה צויירו על גבי תופי החרס(טמבוקות),כאשר המבוגרים רושמים את סיפוריהם על גבי העור המתוח של התוף.

1997,1998       “שורשי עבר – ניצני עתיד”, הנחיית סדנאות יצירה למבוגרים ,יהודים וערבים,בישוב המעורב,נווה שלום.

1998                “בדרכי אברהם”, חברות בעמותה שהוקמה לקידום הסובלנות והתרבות בין הבדווים והיהודים.

הצגת תערוכה משותפת של אמנים יהודים ובדווים מאזור הנגב ,באתר באר אברהם,באר שבע.

1998    “אופק צעיר”, סדנא אמנותית ארכיאולוגית , עם ילדים ישראלים ופלשתינאים מירושלים,בנושא לימוד העבר,השלכותיו בהווה ולקחיו לעתיד.

העבודה כללה הקמת סדנא לילדי בתי הספר רמת מוריה וגב’ל מוכבר ובסיומה הוצבו שתי סביבות פיסוליות,מיצירותיהן המשותפות של כלל התלמידים, בשני בתי הספר.

1999                השתתפות בפרויקט בשם אמונה-אמנות של עמותת דו-קיום ליצירת מפגשי היכרות ויצירה בין חילונים לדתיים.

2001                “דיונות של בטון ופח”, פרוייקט אמנותי משולב בין אמנים וסטודנטים בדווים. בסיום הפרוייקט הוצגה תערוכה מיצירות המשתתפים בגלריה של מכללת קיי, באר שבע.

2005,2009       השתתפות במפגשי יצירה ולימוד המפגישים בין העולם החילוני והדתי במסגרת סימפוזיונים של קרן עדי.

2011 – 2015    סיוע ותמיכה בהקמת ובפעילות האמנותית של קבוצת האוהל, יוצרים בדואים צעירים מאזור באר שבע.

תערוכות יחיד

1984                גלריה שרה גילת, ירושלים.

1985                גלריה שרה גילת, ירושלים.

1986                מימד קטן,גלריה לאמנות,  תל-אביב.

                        גלריית סדנאות האמנים ע”ש איקה בראון, ירושלים.

1987                Portnoy Gallery ,מילנו, איטליה.

1988                “סיפורים מארצות אחרות”, גלריית הסדנה לאמנות, יבנה.

                        גלריה טובה אוסמן, תל-אביב.

1989                “מות המים המתוקים”, Artra Gallery,מילנו, איטליה.

1990                גלריית קיבוץ אילון.

                        “שירת הים, ריקוד ההר”, מוזיאון חיפה לאמנות חדשה, חיפה.

1991                “רישום ופסלי קיר”, גלריית יד לבנים, קרית-טבעון.

1992                “בין ערים ובין סלעים”, מוזיאון הרצליה.

1994                “שביל לא מסומן”, גלריית קיבוץ נען.

1995                “שבע שנים”, גלריית קרית האמנים, קרית-טבעון.

1996                “חוג הצבר”, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “נופים מקומיים”, המשכן לאמנויות הבמה, תל-אביב.

1997                “עת לזכור ועת לשכוח”, גלריה לפיסול ע”ש קונסטנט, רמת-גן.

                        “משוכות צבר”, מרכז אמנויות-מעלות ומתנ”ס-תרשיחא.

                        “אבן פינה”, הכפר הבלתי מוכר- עין חוד.

                        “ק”נ פרקי תהילים”, מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, קיבוץ אשדות יעקב.

1998                “חוג הצבר”, תערוכה ארצית נודדת במסגרת אמנות לעם.

                        “גבול ההוויה”, מוזיאון וילפריד ישראל, קיבוץ הזורע.

                        “מעשה –חולין, מלאכת קודש”, גלריית העין השלישית, קיבוץ הסוללים.

                        “משוכות צבר”, Musee en Herbe, פריז, צרפת.

1999                “עת מקוש, טוריה וקלשון”, גלריית קיבוץ בארי.

                        “נקודת מפגש”, מרכז פיילי, ירושלים המזרחית.

2000                “משוכות צבר”, גלריית אוניברסיטת בראון, בוסטון, ארה”ב.

2005                ELLA  קיבוץ נתיב הל”ה.

2008                “יוצר אור ובורא חושך”, מקום לאמנות  היי טאצ’, הרצליה.

2009                “להחזיק ולאבד”, גלריה ד.ש.דנון, תל אביב.

2010                “והיה כי נבוא”, גלריה גרשטיין, ת”א.

2010                “מעבר לזמן”, בית יגאל אלון, קיבוץ גינוסר.

2010                “תיאטרון הטוריה (גאולת אדמה)”, בית קנר, הגלריה העירונית, ראשון לציון.

2012                “בהתאם לכללי הטקס,  המוזיאון לתולדות ההתיישבות, קיבוץ יפעת.

2012                “אהיה אשר אהיה”, העלאת מופע של כתובת אש בסטודיו תיאטר, וורשה, פולין.

2012                “כל עוד”, גלריה אורייתא, הושעיה.

2014                “נמצא”, בית האמנים, ת”א.

2015                “נקודת ציון”, גלריה מוניו, קיבוץ כפר מסריק.

2016                “איך, מתי, כמה, למה”. גלריה טובה אוסמן, תל אביב.

 

תערוכות קבוצתיות

1979                תערוכת זוכי פרס קרן שרת, מוזיאון תל-אביב.

1982                “אולם 11″, בית האמנים, ירושלים.

1984                גלריה רדיוס, תל-אביב.

                        “ארבע אמנים”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

                        “פיסול”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

                        “רישום”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

                        “פיסול בשדרות רוטשילד”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

                        “קטסטרופה”, תיאטרון ירושלים.

                        “מפגש אמנות”, קיבוץ שפיים.

1985                “אל מיתוס ללא אל”, בית האמנים, ירושלים.

                        “אמנות ישראלית חדשה”, גלריה אחד העם 90 בדיזנגוף סנטר, תל-אביב.

                        “תערוכה ישראלית פלשתינאית למען חופש הביטוי”, תל-אביב, ירושלים,חיפה.

                        “פיסול”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

                        “יוני 85″, דיזנגוף סנטר,תל-אביב.

                        “דיוקן עצמי”, גלריה אחד העם 90, תל-אביב.

1986                גלריה שרה גילת, ירושלים.

                        “פיסול קטן”,גלריה קלישר, תל-אביב.

1987                “גדול – קטן”, אגף הנוער,מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “פיסול ודו מימד”, גלריית הסדנה לאמנות, יבנה.

1988                “חיפה – דיוקן העיר”, המוזיאון לאמנות חדשה, חיפה.

                        “עקידה”, המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת גן.

                        “חיפוש זהות”, המוזיאון הפתוח, תפן.

                        “צבע טרי”, הדור הצעיר באמנות הישראלית, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        Artra Gallery, מילנו, איטליה.

                        גלריה בוגרשוב , תל-אביב.

                        “סימן, צורה, שפה”, גלריה קלישר, תל-אביב.

1989                ArteCentro Gallery, מילנו, איטליה.

                        גלריה מבט, תל-אביב.

                        “פיסול חוץ”, מוזיאון הרצליה.

                        גלריה  בוגרשוב, תל-אביב.

                        La Poetica Materiale, מסינה, איטליה.

1990                “רישום ומעבר”,גלריה גבעון, תל-אביב.

1990                “תערוכת פתיחה”, גלריה עמי שטייניץ, תל-אביב.

                        “בין פיגורטיבי לגיאומטרי”, בית האמנים, תל-אביב.

                        “בריאות ואריכות ימים”, תערוכה ניידת, אמנות לעם.

                        “אלף אלף בגימל”, גלריה גימל, ירושלים.

                        “חודש אמנות ישראל”, תיאטרון ירושלים.

                        “גבול לשלום”, מפגש אמנים ישראלי פלשתינאי, גבעת חביבה.

                        “הצברים הללו”, הגלריה העירונית, ירושלים.

                        “חמישה אמנים ישראליים”, Pomeroy Purdy Gallery, לונדון,בריטניה.

1991                “עלים”, בית האמנים, ירושלים.

                        “חודש אמנות ישראל”, תיאטרון ירושלים.

                        “ההצעה הישראלית לביאנלה בסאו-פאולו”, מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית.

                       “מקום”, מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית.

                        “הביאנלה ה-21 לאמנות”, סאו-פאולו, ברזיל.

                        “פיסול ישראלי עכשווי”, מוזיאון הארה ,טוקיו, יפן.

                        “מה יש לך לומר לי, הינדה”, גלריית הקיבוץ, תל-אביב.

                        “ויהי היום”, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “משחקי ילדים בעבודות אמנות”, גלריית הסדנה לאמנות, רמת אליהו.

                        “הרימון באמנות הישראלית”, גלריה מעיינות, ירושלים.

1992                “פיסול ישראלי עכשווי, מוזיאון פוקוקה, יפן.

                        “פיסול ישראלי עכשווי”, המוזיאון הלאומי לאמנות עכשווית, סיאול, קוריאה.

                        “פינה”, פסלים, נווה שלום 20, תל-אביב.

                        “ירושלים”, גלריה מעיינות, ירושלים.

                        “מאותה אדמה”, (יחד עם סלימן מנסור), A.B.F, שטוקהולם, שבדיה.

                        “מימדים קטנים”, בית האמנים, תל-אביב.

                        “תפר”, מוזיאון אשדוד.

                        “מפאתי מערב”, תערוכה נודדת, אמנות לעם.

1993                “דימוי עיקש”, מוזיאון חיפה.

                        “נגיעות בקו ובמילה”,גלריה פישר, ירושלים.

                        “בחירת האספנים”, גלריית וונדי שפיר, ניו-יורק.

                        “נוף”, אגף הנוער, מוזיאון ישראל.

                        “לפני הזהב ירושלים”, גלריה ומרכז תרבות ע”ש מ.סמילנסקי, רחובות.

1994                “אמן אומן אמן”, בית האמנים, ירושלים.

                       “אדמה, מזרח ומערב”, גלריה אברהם גודמן, ניו-יורק.

                       “מראות ירושלים”, המוזיאון היהודי, פורטלנד, אורגון.

                       “ללא כותרת”, מרכז תרבות צרפת, ירושלים המזרחית.

                        “דיאלוג”, Bad Kissingen , גרמניה.

                        “מרקם מקומי”, מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, אשדות-יעקב.

                        “אמן, זהות, מקום”, בית האמנים, ירושלים.

                        “מפגש אמנות תל-חי 94″, תל-חי.

1995                “פיסול-מיצב 95″, תיאטרון ירושלים.

                        Wohin?” , Nordrhein Westfalen, גרמניה.

                        “מרקם מקומי”, בריסל, בלגיה.

                        “פיסול ביער הקטן”, רעננה.

                        “שלום”, Center Flag , מרסיי, צרפת.

1996                Hambacher Schlob  ,  Vision of a new morning,גרמניה.

                        “כחול- לבן”, גלריה בינט, תל-אביב.

                        “ירושלים”, מוזיאון יד לבנים, פתח-תקוה.

                        “המחשבה שלפני”, פירמידה,חיפה.

                        “חג השמונים”, מוזיאון השומר, קיבוץ כפר גלעדי.

                        “ישראל וגרמניה”, דרזדן, גרמניה.

1996                “חפץ, קדושה, ריטואל”, הגלריה העירונית, ירושלים.

                        “קו מקומי”, גלריה נווה צדק, תל-אביב.

1997                “חולות”, ביתן אגודת האמנים, ראשון לציון.

                        “חוט ואמנות”, מרכז פיילי, ירושלים המזרחית.

                        “חומר אחר”, מוזיאון הארץ, תל-אביב.

1988                “מאין באנו ולאן אנו הולכים”, מוזיאון בית יד לבנים, פתח-תקוה.

                        “אדמה”, אגף הנוער, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “בדרכי אברהם”, אתר באר אברהם, באר שבע.

                        “אשנב לתרבויות”, מרכז המוסיקה,משכנות שאננים, ירושלים.

                        “חפץ, ריטואל, קדושה”, הפרתנון, נשוויל, טנסי, ארה”ב.

                        “לאור המנורה”, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “זוכי פרס ירושלים”, הגלריה העירונית, ירושלים.

                        “אל קברי צדיקים”, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “אמן בישוב”, גלריה קלישר, תל-אביב.

                        “קדימה, המזרח באמנות ישראל”, מוזיאון ישראל.

                        “גבול השלום”, תיאטרון גבעתיים.

                        “הביתה” מוזיאון ישראל,ירושלים.

                        “בית פתוח”, בית הגפן, ואדי ניסנס, חיפה.

                        “על דעת המקום”, בית האמנים, ירושלים.

                        “רצונו של אדם כבודו”, בנייני האומה, ירושלים.

1999                “אמונה – אמנות”, מרכז ז’רר בכר, ירושלים.

                        “אסיף רימונים”, מוזיאון אשדוד.

                        “לחלוק את הזמן”, מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

                        “4 אמנים מירושלים”, P.C.C. , ויימאר, גרמניה.

                        “Wastefland” , גלריית אצטדיון טדי, ירושלים.

                        “אופ – אופ”, גלריה גרוס, תל-אביב.

                        “בצלם”, תיאטרון גבעתיים.

2000                “פיסול חוץ”, בית הנשיא, ירושלים.

                        “Ex-change” , מרכז תרבות גרמניה, בריסל, בלגיה.

                        “חומר עכשיו”, הגלריה לאמנות, אום-אל-פאחם.

                         ”תעודת זהות”, תיאטרון ירושלים.

                        “אמנות ציבורית”, תיאטרון גבעתיים.

2001                “Vintage Art” , Gallery Sotheby  , לונדון,בריטניה.

2002                “תגובת שרשרת”, מוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב.

                        “מבט אל הנגב”, אוניברסיטת אורגון, ארה”ב.

                        “אסלסביבה”, משכן לאמנויות הבמה, תל-אביב.

                        “אובייקט ישראלי”, בית האמנים,ירושלים. המוזיאון הלאומי למדע, חיפה.

                        “נופים”, מוזיאון ישראל, ירושלים.

                        “שיבת ציון”, זמן לאמנות, תל-אביב.

2003                “טבע שלא כדרך הטבע”, מוזיאון ינקו דאדא, עין חוד.

                        “כן תעשה לך”, זמן לאמנות, תל-אביב.

                        “צליל וצבע”, גלרית החאן, אשקלון.

2004                “Outside in” ,Gallery  s’Sotheby ,לונדון,בריטניה.

                        “נוף ארצנו”, המשכן לאמנות, חולון.

                        “אתה לא נראה לי רעב”,לימבוס, תל-אביב.

                        “שנות ה-80 באמנות הישראלית. גלריית מכללת אורנים.

2005                “אורים” מוזיאון ישראל, ירושלים

IAA             תערוכה משותפת של אמנים בינלאומיים וסיניים, המוזיאון לאמנות

                        מודרנית, Hefei’ סין.

                        SIBUSE  ביאנלה בינלאומית לפיסול אורבני, שנחאי, סין

2007                “נופי טבע עירוניים”, הביאנלה לאמנות בראשון לציון.

                        “ישראליות חזותית”, האוניברסיטה הפתוחה, רעננה.

                        “יחיד ויחד”, (מטעם קרן עדי) בית האמנים ירושלים.

                        “דור המדבר”, (40 שנה לכיבוש) בית האמנים ירושלים.

2008                “רובדי זיכרון”, אמנים ישראליים “דור שני” לשואה, בית האמנים, ת”א.

                        “מלח הארץ”  דיוקן ישראלי, מוזיאון וילפריד ישראל, קיבוץ הזורע

                        “מספיק בקושי”, גלריה “די לה” , ירושלים

                        “אייזן בטון”, גלרייה דנה, קיבוץ יד מרדכי

                        “ירושלים-רפאים”, הגלריה החדשה, ירושלים.

                        ” כחול לבן”,Mizel Museum   דנוור, קולרדו.

                        “הדקל באמנות הישראלית”, גלריה דנון, תל-אביב.

                        ” מבצע כורש” רח’ כורש ירושלים.

                        ” ריבוי פנים” בית האמנים, ירושלים.

                        “DRAP-ART’ 08″, C.C.C.B. ברצלונה, ספרד.

                        ” מילים בגובה העיניים”  בית קנר, גלריה עירונית ראשל”צ.

2009                “המורדים”  עירוני רמלה, רמלה.

                        “פולחן האש”, הגלריה בקיבוץ בארי.

                        “חדר האוכל כמשל”, קיבוץ יפעת.

                       “חשבון נפש”, מקום לאמנות הי טאצ’, הרצליה.

                        “מראה, מקום-עיונים בנוף המקומי”, מושב צפרירים.

                        “מצד שני”, בניין לב העיר, הרצליה

                        “אלפרד ושות’” גלריה אלפרד, ת”א.

2010                “המשותף-גלריה טובה אוסמן”, גלריית הסדנה לאמנות, יבנה

                        ” מוזות בעמק” , המוזיאון לתולדות ההתיישבות, קיבוץ יפעת

“מקרא מקום” (בשירת אלתרמן). פסטיבל קולה של המילה, הזירה הבינתחומית, ירושלים

                        “ענקים וגמדים” – קפה בצ’יו , ת”א

                        “שיתוק שינה” -  סדנאות האמנים, קיבוץ גלויות 45, ת”א

                        “סלון 2″ – גלריית art art  , ת”א

2011                “פיוט רגש ומחשבה”, בית אבי חי, ירושלים.

                        “קוד פסיפס”, גלריית הצוק, נתניה.

                        “גיאוגרפיה של מקום / א- גיאוגרפיה”, גרנדART, חיפה.

2012                “הצד האפל” גלריה אגריפס 12, ירושלים.

                        “כתוב בקיר”, בית קנר, גלריה עירונית ראשון לציון.

                        “תבערה”, מרכז תרבות עמים, ירושלים.

                        “עצים בדרך”, הגלריה ע”ש אפטר במרכז אמנויות, מעלות-תרשיחא.

                        “אמנות סודית 6″, בנק לאומי, ת”א.

                        “בימה”, הגלריה העירונית, כפר סבא.

                        “Tworcy-Pedagodzy”, Galeria centrum promocji kultury, וורשה,

                        פולין.

                        “Golem-metamorphosis”,     Galerie Vernonפראג, צ’כיה.

                        “לבנות ולהיבנות” – גלריית יד לבנים, ראשון לציון.

                        “Wonderland”   בית האמנים, חיפה.

                        “טבע הארץ, צומח חי וקיים”, גלריה משכן האמנים, הרצליה.

                        “No borders” גלריה Cavour  בולוניה, איטליה.

                        “TINA B.” The Prague contemporary art festival   פראג, צ’כיה.

2013                “אמנות הספר”, הגלריה ע”ש אפטר במרכז אמנויות, מעלות-תרשיחא.

                        “צמאה נפשי”, הביאנלה לאמנות יהודית, מוזיאון היכל שלמה, ירושלים.

2014                “אדמה”, הגלריה ע”ש אפטר במרכז אמנויות, מעלות-תרשיחא.

                        “ארץ התמר”, תיאטרון גבעתיים.

                        “השלה”, גלריה אורייתא, מושב הושעיה.

                        “פיצקאלעך”, ביתן האמנים, ראשון לציון.

                        “שאלה של מקום”, הגלריה, בית דרור, קיבוץ עינת.

2015                “כוחה של המלה”, גלריית בית הספר לאמנות, חברה ותרבות, המכללה האקדמית ספיר.

                        “ממעמקים”, מוזיאון עוקשי, עכו.

                        “אצלנו זה לא כמו אצלכם”, גלריית מכללת דוד ילין, ירושלים.

                        “הבית”, מקלט לאמנות, ירושלים.

2016 –             “סימניה”,  בית האמנים החדש, ראשון לציון.

                        “TEXTטורה”, גלריית הסדנה לאמנות, יבנה.

                        “מחנה פעילים”, מוזיאון באר שבע לאמנות

 פסלי חוץ   

1988                “מעשיה הולנדית”, נשר.

1989                “סודו של מספר הסיפורים”, יבנה.

1992                “מרבץ”, ירושלים.

1994                “כשער על פרשת מים”, האוניברסיטה העברית, ירושלים.

1995                “מטל השמים ומשמני הארץ”. ביה”ח הדסה עין כרם, ירושלים.

1996                “מלך עם פלח רכב”, אשדוד.

1998                “כפר”, יפו.

1998                “אופק צעיר”, ביה”ס מוריה, ירושלים המערבית. ג’בל מוכבר, ירושלים

                        המזרחית.

2001                “כי ברך אברכך”, ביה”ס רימון, קרני שומרון.

2002                “מגדלור”, ביה”ס הראל, אשקלון.

2003                “מבוך התמר”, ביה”ס ניצני הנגב, קיבוץ בית קמה.

2003                “לכל עת”, אוניברסיטת בר-אילן.

2011                “מעשי בראשית”, חמישה פסלי חוץ במלון בראשית, מצפה רמון.

2011                “אנך מקומי”, פארק שקמה, ראשון לציון.

פרסים ומלגות

1987-9             מילגת לימוד באיטליה

1996                פרס ירושלים לפיסול

2013                מענק סיוע של מפעל הפיס להוצאת ספר אמן

2014                פרס היצירה הציונית באמנות הפלסטית, משרד התרבות