קול קורא למלגת יצירה – עמותת מירון סימה בשיתוף אגודת אמני ירושלים « The Jerusalem Artists House - בית האמנים בירושלים

קול קורא למלגת יצירה – עמותת מירון סימה בשיתוף אגודת אמני ירושלים

קול קורא

עמותת מירון סימה – קול קורא למלגת יצירה

 בשיתוף אגודת אמני ירושלים, בית האמנים ירושלים

מועד אחרון להגשה: 15.5.2020

*כתובת מתוקנת לשליחת דוא”ל – נא לשלוח רק לכתובת הרשומה מטה*

עמותת מירון סימה בשיתוף עם בית האמנים ירושלים (אגודת הציירים והפסלים אמני ירושלים) יוצאים בעת הזו במיזם הענקת 30 מלגות יצירה בגובה 3,000 ש”ח כל אחת.

עמותת מירון סימה הוקמה על ידי הצייר הירושלמי מירון סימה (1902  –  1999) אשר ביצירתו הענפה ורבת השנים הישיר פנים למאורעות שאותם חווה וחוו בני תקופתו – במאה שבה התנגשו זה בזה אידיאות חברתיות, אוטופיות ואמונה באדם, אלימות נוראה, מלחמה ושואה.

המלגה מיועדת לאמנים* חסרי מקורות פרנסה, אשר נקלעו למצוקה כלכלית מיידית בשל משבר הקורונה.

 נוכח מגבלות תקציב לא נוכל לצערנו להיענות לכל הפניות אך נעשה כמיטב יכולתנו לחלק את המלגות לנזקקים באמת. אנו מבקשים מכל פונה, שיקרא תחילה את הקריטריונים וישאל עצמו האם באמת ובתמים הוא מתאים לקבלת המענק.

המלגות יחולקו לאמנים לפי קריטריונים כדלקמן:

א.     חברי אגודת אמני ירושלים בהווה וגם בעבר, תושבי ירושלים רבתי לפי תעודת זהות, החיים בגפם או ששני בני הזוג אמנים ומצבם זהה (ללא הכנסות משפחתיות)

ב.     אנשים חסרי בטחון תזונתי (דהיינו אין ידם משגת לרכוש מזון, תרופות, ומוצרי חרום)

ג.     עצמאים שמזה למעלה מחודש אין להם הכנסות כלל, ומצהירים כי אין להם חסכונות/תמיכה משפחתית מספקת.

ד.     אמנים אשר כל פרנסתם היא ממכירת יצירות אמנות, הרצאות, מפגשי אמן, אצירת אמנות וכיו”ב אשר יצהירו כי לא קיבלו תמיכה ממוסדות המדינה ואין להם חסכונות הולמים.

ה.     בכוונת העמותה לערוך בעתיד תערוכה קבוצתית לזכר מירון סימה אשר תשקף יצירה בעתות משבר חברתי וכלכלי חובק עולם. העמותה תפנה בבוא העת לכל אמן להציע בהשאלה יצירה אשר תתאים  לכותרת “ציור ואמנות בעת מגיפה עולמית”.

ההגשות ישלחו במילוי הטופס הניתן להורדה באתר בית האמנים  www.art.org.il בצרוף קורות חיים לכתובת הדוא”ל jlmah.office@gmail.com

* המסמך מנוסח בלשון זכר אך פונה לשני המינים

לחצו כאן להורדת טופס ההגשה