קולות קוראים « The Jerusalem Artists House - בית האמנים בירושלים

קולות קוראים

לטופסי הגשה לאגודת אמני ירושלים וקולות קוראים של בית האמנים ירושלים לחץ כאן

מעגל הנתינה ’’אומנות ותרבות בירושלים’’ ו–JCU פותחים סבב שלישי של מענקים לארגוני תרבות בירושלים

מענקים אלו יעזרו לארגונים לחשוב מחדש על הפעילות שלהם, ולהתאים או לחדש אותה בהתאם למצב הנוכחי. המענק הזה יכול לתמוך ביצירת תכנים חדשים, הפקות, מופעים, ותערוכות חדשות, המתאימים להנחיות החדשות, וגם לחורף הירושלמי. המענק יכול לממן תהליך של חשיבה אסטרטגית, שירותים מיועצים ומאנשי ביצוע, טכנולוגיות חדשותלשידור הופעות ומיצגים אונליין, ודרכים חדשות להגיע לקהלים חדשים.

מועד אחרון להגשה: 30.9.20

לפרטים נוספים לחצו כאן.

-

קרן התרבות אמריקה-ישראל מקימה קרן חירום חדשה אשר תסייע ותתמוך באמנים.ות ישראלים.ות המתגוררים.ות בישראל ובחו”ל וחווים.ות מצוקה כלכלית קשה בעקבות משבר “הקורונה”.

הקרן תסייע במענקים של 2,000 ₪ לאמנ.ית (כ-$600) אשר יוענקו ל-100 אמנים ואמניות לכל הפחות על מנת לעזור בתקופה מאתגרת זו.

מועד אחרון להגשה:  7.10.2020

בהמשך, ובכפוף לשיתופי פעולה וגיוס תרומות, הקרן עשויה לפתוח סבבי תמיכה נוספים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

-

גלריה בנימין מזמינה אמנים.ות, אוצרים.ות ויוצרים.ות מכל תחום, כולל כאלה שלאו דווקא מזוהים עם אמנות חזותית, להגיש הצעות לתערוכות בנושא “ריבוי”. 

המונח “ריבוי” מייצג מחשבה על תופעות, התנסויות וחוויות כישויות מורכבות, רב שכבתיות, ומרובות מאפיינים, לעיתים סותרים. הוא מבקש לחלץ את השיח מהדיקטטורה של הזהה ולהעביר אותו למרחב רב מימדי של נקודות מבט, למרחב בו ישות נתפסת באופן שאינו יחיד, תוך הדגשת התנועה וההשתנות שלה. ראיית העולם כריבוי נוגעת למרחב האישי / חוויתי של כל סוביקט, וגם למרחב הציבורי / חברתי / פוליטי. היא מתנגדת לתיאור חד מימדי של החוויה האנושית, אותו היא תופסת כהשטחה.

נדמה שבתחומים מסוימים המחשבה על הריבוי קנתה לה אחיזה במציאות. למשל – נראה שחלקים גדולים מהעולם המערבי מקבלים את המחשבה שמיגדר הוא סוג של ריבוי ושכל אדם ממוקם במקום כלשהו על רצף, מקום שיכול להשתנות עם הזמן והנסיבות.

לעומת זאת נראה שכריאקציה ל”ריבוי” מתעוררות גם שאיפות להגדרות מצומצמות, ברורות וחד משמעיות. למשל, השקפת עולם של חלקים בציבור מחד ואינטרסים של השלטון מאידך מזינים זה את זה עד כדי ניסיון גלוי מצד השלטון להוציא מחוץ לגבולות הלגיטימי עמדות שנמצאות בהתנגשות עם התודעה הציבורית אותה הוא מנסה לייצר.

נושא ה “ריבוי”, על שלל המשמעויות וההקשרים שלו, הקונפליקט בינו לבין “הסיפור היחיד”, והשאלות האישיות והציבוריות שהוא מעלה –יעמדו במרכז פעילות גלריה בנימין במהלך 2021.

מועד אחרון להגשה: 30.10.20

לתהליך ההגשה ופרטים נוספים, לחצו כאן.