גבריאל כהן – ציורים חדשים « The Jerusalem Artists House - בית האמנים בירושלים


גבריאל כהן – ציורים חדשים


לצפייה בדף התערוכה לחצ\י כאן


אוצר: אילן ויזגן

שנת הוצאה: 2002

מחיר: 50 ₪

קטלוג צנוע זה מציג עבודות פרי יצירתו של גבריאל כהן.
יותר מעשור חלף מאז הציג גבריאל כהן, חתן פרס ירושלים לשנת 1987, גוף עבודות בתערוכת יחיד. מאז ועד עתה לא זכה הקהל לראות עבודות חדשות של האמן, שנדמה היה כי נעדר ללא שוב מזירת האמנות בישראל. שנים אלה, בהן מיעט כהן לצייר, היו שנים קשות לאמן מבחינות רבות, ורק נקודות אור מעטות זהרו בהן לרגעים. הבולטות בהן: השתתפותו בתערוכה המקיפה “קדימה, המזרח באמנות ישראל (מוזיאון ישראל, 1998)”, וזכייתו בפרס מרדכי איש-שלום (1999).
בית האמנים, אשר התמיד בעמידתו לצד האמן גם ברגעיו הקשים ביותר, התברך בתערוכה שכל העבודות בה חדשות, כולן פרי פרץ יצירה שהחל לפני כשנה והוא נמשך כעת במלוא העוז. בעבודות החדשות חוזר כהן לעסוק, בסגנונו הנאיבי אך החכם כל-כך, באותה מערכת דימויים ששבתה את קהל הצופים בראשית דרכו: מגדל בבל, ירושלים עם כיפת הסלע, מגדל אייפל בפאריס, כדורים פורחים, דמויות משיחיות, וכולם מתערבים זה בזה וחוברים זה לזה ליצירת עולם פנטסטי ומרתק בדימיונו ובעושר הפרטים שבו.
בתערוכה מוצגים ציורים על בד ועל נייר. מפליא בהם האופן בו מצליח האמן להשתמש בצבעים “לא אציליים” כגון הפוליאור התעשייתי, ולהפיק מהם איכויות של צבעי שמן ואקריליק.